SİYASET

Haberler SİYASET CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN YEREL SEÇİM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR!

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN YEREL SEÇİM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR!

2018-12-06 13:01:35 / Son Güncelleme : 2018-12-06 13:01:35
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN YEREL SEÇİM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş
Yurtdışı ziyaretleri sonrası Türkiye'ye dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün kurmayları ile görüşecek. Bu görüşmenin konusu yerel seçimler olup, AK Parti - MHP ittifakının çalışmalarından bahsedilecek.

     CNN Türk Ankara muhabiri Murat Pazarbaşı'nın anlatımıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugünkü planı bellli oldu. AK Parti ve MHP ittifakının yerel seçimler hakkındaki çalışmalarının görüşüleceği bir toplantı düzenlendi. Bu toplantı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve kurmayları arasında gerçekleştirilecek. 

    Murat Pazarbaşı konu ile ilgili şunları dile getirdi:Bu kapsamda son duruma ilişkin bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurmaylarıyla bir değerlendirme yapması söz konusu. AK Parti'den Ahmet Özhaseki, MHP'den Sadir Durmaz'ın zaman zaman bir araya gelip görüşmeler yaptığını biliyoruz. 

    MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yerel seçimler ile ilgili geçen hafta açıklama yapmıştı. Bu açıklama "30 büyükşehir belediyesi" ele alınarak gerçekleştirilen bir istatistik niteliğindeydi. 2014 yılından bu yana hem AK Parti hem de MHP'nin aldığı oy oranları dikkate alındı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün kurmaylarıyla birlikte İstanbul'daki yerel seçim hakkında da konuşacağı belirtildi. 

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5