SİYASET

Haberler SİYASET Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kandil açıklaması! Lider takımını…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kandil açıklaması! Lider takımını…

2018-06-20 12:45:17 / Son Güncelleme : 2018-06-20 12:45:17
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kandil açıklaması! Lider takımını…
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Şanlıurfa’da halkla buluştu. PKK’nın merkezi Kandil’e yönelik operasyonla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Toplantı halindeki bunların lider takımını hallettik” dedi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Çoğu gitti azı kaldı. Urfa sınırının hemen ötesi bir terör örgütünden bir başka terör örgütüne devredildi. Dün DEAŞ varken orada kendilerini güvende hissetmeyenler, bugün de kendilerini güvende hissetmedikleri için evlerine dönmüyorlar. Türkiye önce Cerablus’ta El Bab’a kadar olan kısmı sonra da Afrin’i güvenli haline getirdi. Bu bölgelere 200 bin Suriyeli kardeşimiz geri döndü.

Şimdi Amerika ile anlaşarak Münbiç’i güvenli hale getiriyoruz. Münbiçli Arap kardeşlerim de topraklarına geri dönmüyorlar, dönecekler. İdlib’de oluşturduğumuz 12 gözlem noktasıyla bu bölgenin de güvenli hale gelmesi için adımlarımızı atıyoruz.

Kandil’e ilk operasyonumuzu 20 uçakla yaptık, 10 önemli noktayı vurduk. İkincisinde yine bir operasyon ve toplantı halindeki bunların lider takımını hallettik. Sıra Urfa'nın yanı başındaki yerlere geliyor. Allah’ın yardımı ve milletimizin desteğiyle yakında buraları da teröristlerden arındırıp, asli sahibi olan Arap Kürt Türkmen kardeşlerimize teslim edeceğiz.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş