MAGAZİN

Haberler MAGAZİN Seda Sayan'a RTÜK'ten ceza!

Seda Sayan'a RTÜK'ten ceza!

2018-03-09 14:52:46 / Son Güncelleme : 2018-03-09 14:52:46
Seda Sayan'a RTÜK'ten ceza!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş
Seda Sayan'a RTÜK'ten ceza!

Geçtiğimiz günlerde Seda Sayan'la programında Bilal Özcan, Ece Gürsel'e "Sperm bankasından hamile kalmak ister misin?" diye sordu.Ece Gürsel ise Özcan'a bu konuyu annesiyle de konuştuğunu belirterek "Annem koca adayı çıkmadı. Hiçbir şey de kalmadı. Öyle bir şey yaparız demişti." cevabını verdi.  Seda Sayan da bu sözlerin üzerine Ece Gürsel'e ;"Kız yazık ne inşaat işçileri var. Onlar insan değil mi? Kız siz ne bekliyosunuz doğurmak için. Baktın adamın genleri güzel. Maşallah sırım gibi. Tuttuğunu koparıyor, kuvvetli! Yap çocuğu ne var? " demişti. Seda Sayan'ın bu sözleri çok konuşuldu. Sayan,programında konuyla ilgili şunları dile getirdi; "Yanlış anlaşıldım. Dünyada birini ya da birilerini küçümseyecek son kişiyim. Benim babam da inşaat işçisiydi. Ben gecekondu çocuğuyum. Lütfen bilgi kirliliğine itibar etmeyiniz."

Bu olayın üzerine vatandaşlardan RTÜK'e son birkaç günde 500'ün üzerinde şikayette bulunulduğu biliniyor. RTÜK'den de programa 5 kez durdurulma cezası geldi.

6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un 8. maddesinin birinci fıkrasının (f) bendinde yer alan "Toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz" hükmünün ihlal edilmesi sebebiyle ceza verildi. 

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş