GÜNDEM

Haberler GÜNDEM Alpay Özalan'dan Mesut Özil'e Destek

Alpay Özalan'dan Mesut Özil'e Destek

2018-07-24 10:54:49 / Son Güncelleme : 2018-07-24 10:54:49
Alpay Özalan'dan Mesut Özil'e Destek
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş
Ak Parti İzmir Milletvekili ve eski milli futbolcu Alpay Özalan, ırkçı baskılar nedeniyle Almanya Milli Takımını bırakan Mesut Özil'i tebrik ederek "Irkçılığa karşı çok önemli bir adım attı" ifadelerini kullandı.

Özalan, ırkçı saldırılar sebebiyle Almanya Milli Futbol Takımı'nı bıraktığını açıklayan Özil'e destek verdi.

Avrupalıların Türklere olan bakış açısının tekrar görüldüğünü belirten Özalan" Hiç tartışmasız Mesut'u tebrik ediyorum. Kendisi ırkçılığa karşı gerçekten çok önemli bir adım attı." diye belirtti.

Özil'in, "Kazandığımız zaman Alman'dım, kaybettiğimizde göçmen oldum." sözüne atıfta bulunan Özalan, "Eski bir milli futbolcu ve yıllarca yurt dışında top koşturmuş profesyonel bir sporcu olarak bu tür saldırılara ben de çok maruz kaldım. Mesut'un neler hissettiğini çok iyi anlıyorum." ifadelerini kullandı.

Ayrıca Türk kökenli futbolculara, Türk Milli Takımı'na hizmet etmeleri çağırısında bulunan Özalan,  "Öncelikle hizmetimizin Türk Milli Takımı'na olması lazım. Biz Türk Milli Takımı olarak, bizim jenerasyonumuzda olduğu gibi başarılı olursak, gereken cevabı her yere veririz. Türk futbolcuları hizmeti Türki Milli Takımı'na etmeliler." değerlendirmesinde bulundu. 

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş