GÜNDEM

Haberler GÜNDEM Kütahya Domaniç'teki 'İnsanlık' Dersi

Kütahya Domaniç'teki 'İnsanlık' Dersi

2018-07-23 08:24:09 / Son Güncelleme : 2018-07-23 08:24:09
Kütahya Domaniç'teki 'İnsanlık' Dersi
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş
Çevre kirliliği ile birlikte yaşam alanları hızla daralırken, Kütahya Domaniç'te İnsanlık zirve yaptı. Güney köyü sakinleri, atılan çöpler nedeniyle leş gibi akmaya başlayan derede can çekişen balıkları yıkayarak hayata döndürmeye çalıştı.

Muhacırlar, Kozcağız ve Böçen köylerinden de geçen derede öğle saatleri itibariyle suyun renginin değişmesinden sonra, ölen balıklar bir anda kıyıya vurmaya başladı. Dere kenarına piknik yapmak için gelen vatandaşların yetkililere haber vermesi sonucu , olay yerine Jandarma ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri geldi. Bazı vatandaşlar can çekişen balıkları dereden toplayıp temiz suda yıkayarak yaşatmaya çalıştı. Ayrıca Camii hoparlöründen suya ve ölen balıklara dokunulmaması için anons yapıldı.

Güney Köyü Muhtarı Baki Karaca yaptığı açıklamada, "Buralarda bağ, bahçeler var. Diğer köyler de bundan dolayı zarar görüyor. Bu işin bir bedeli olması lazım. Kimler yaptıysa bulunup, cezalandırılmasını istiyoruz. Çok zararımız var. Bütün piknikçilerimiz geri gitti. Tüm köylü, pikniğe gelenler, hemen herkes derede ölmek üzereolan balıkları yaşatmak için çeşmelere taşıyıp, yıkadılar" dedi.

İlçe Jandarma ekipleri olayla ilgili soruşturma başlatırken, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri dere suyu ve balıklardan numune alarak incelenmesi için ilgili laboratuvara gönderdi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5