GÜNDEM

Haberler GÜNDEM “İki kere oy kullandım” demişti, gözaltına alındı!

“İki kere oy kullandım” demişti, gözaltına alındı!

2018-06-20 07:45:40 / Son Güncelleme : 2018-06-20 07:45:40
“İki kere oy kullandım” demişti, gözaltına alındı!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş
Yurtdışında yaşayan Şengül E. İsimli kadın, sosyal medya hesabında iki kez oy kullandığına dair paylaşım yaptı. Kadının paylaşımları, Twitter’da tepki gördü, YSK harekete geçti.

Belçika’da ve İzmir’de havalimanlarında iki kez oy kullandığına dair fotoğraflarını Facebook hesabından paylaşan Şengül E., “İki kere mi oy kullandın?” sorularına, “Bu kez böyle oldu” cevabını verdi. Şengül  E.’nin bu paylaşımları bir Twitter kullanıcısı tarafından ifşa edildi. Sadece saatler içerisinde binlerce kişiye ulaşan paylaşımların ardından Yüksek Seçim Kurulu harekete geçti, Şengül E. gözaltına alındı.

YSK’DAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili açıklama yağan YSK Başkanı Sadi Güven şunları söyedi:

Dün itibariyle sosyal medyada bir haber dolaştı. Belçika’da bir vatandaşımızın oy kullandıktan sonra İzmir’de Adnan Menderes Havalimanında da oy kullandığına yönelik fotoğraf vardı. Aynı isimle farklı kimlikleri taşıyan kişiler olduğunu gördük. Ancak aynı şahsın fotoğrafını paylaştığını görünce bunu savcılıkla paylaştık. İlgili şahıs gözaltına alındı, tahkikat devam ediyor. Her türlü yolsuzluğun karşısında olacağız. Yasa 5 yıla kadar hapis cezası ön görüyor. Başkasına ait kimliklerle oy kullanan şahıslara 5 yıl hapis cezası var çok açık. Dün de bu kişiyle ilgili ihbarda bulunduk.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş