GÜNDEM

Haberler GÜNDEM ABD sitesinden “Erdoğan’a suikast” iddiası

ABD sitesinden “Erdoğan’a suikast” iddiası

2018-05-16 12:32:23 / Son Güncelleme : 2018-05-16 12:32:23
ABD sitesinden “Erdoğan’a suikast” iddiası
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş
Askeri kulisleriyle ses getiren ABD’nin ünlü haber sitesi Veteranstoday’de bugün “özel” etiketiyle yayınlanan analiz-haberde, İsrailli suikastçıların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast hazırlığında oldukları ve Türkiye’ye giriş yaptıkları iddiası yer aldı.

Analiz-haber sitenin haber müdürü Gordon Duff’ın imzasıyla yayınlandı. Haberde; Cumhrubaşkanı Erdoğan’ın en son İsrail büyükelçisini ülkeden göndermesi nedeniyle uzun süredir gerilen ilişkilerin yeni bir eşiği geçtiğini belirterek, Erdoğan’ın yanında yalnızca Britanya’nın durduğuna değiniyor. Odatv den çalınmıştır

Öte yandan Erdoğan’ın Putin’le ilişkilerinin de giderek geliştiği ileri sürülürken, 15 Temmuz darbe girişiminin ardında ABD’nin bulunduğundan pek şüphe duyulmadığı gibi haddi aşan ifadeler kullanıldı. 

Son olarak, ABD’nin artık ilk önce Cumhurbaşkanı Erdoğan öldürülmeden İran’a saldıramayacağına inandığı iddia edilen analizde, Putin’in de yanında Erdoğan olmadığında Esad’a destekten ya da İran’a silah satışından cayacağı öne sürülerek, manşette Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan İsrailli suikastçıların Türkiye’de olduğu duyuruluyor.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş