GÜNDEM

Haberler GÜNDEM Son Dakika! Ankara’da FETÖ Operasyonu!

Son Dakika! Ankara’da FETÖ Operasyonu!

2018-05-14 07:00:49 / Son Güncelleme : 2018-05-14 07:00:49
Son Dakika! Ankara’da FETÖ Operasyonu!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş
FETÖ’ye Ankara merkezli olmak üzere 14 ayrı ilde operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında 72 albay hakkında gözaltı kararı çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, "Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki asker şahıslardan FETÖ'nün MAHREM İMAMLAR ile örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı, kontörlü telefonlar ile ankesörlü, büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri ve FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edildi" ifadeleri kullanıldı.

Gözaltı kararı çıkan Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki 72 albaydan 25’i aktif olarak görevde bulunuyor.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, "Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki  asker şahıslardan FETÖ'nün MAHREM İMAMLAR ile örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı, kontörlü telefonlar ile ankesörlü, büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri ve FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edilen halen  aktif görevde 25 ALBAY ve haklarında bu soruşturma nedeniyle kısa süre önce idari işlem yapılan 47 ALBAY  olmak üzere toplam 72 ALBAY  hakkında 14.05.2018 tarihinden itibaren gözaltı kararı verilmiş olup, gözaltı işlemleri Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce Ankara ve 14 ilde devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." denildi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5