GÜNDEM

Haberler GÜNDEM Erdoğan'dan İstiklal Marşı mesajı...

Erdoğan'dan İstiklal Marşı mesajı...

2018-03-12 14:55:12 / Son Güncelleme : 2018-03-12 14:55:12
Erdoğan'dan İstiklal Marşı mesajı...
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstiklal Marşı mesajı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstiklal Marşı'nın kabulu dolayısıyla yayınladığı mesajı;

 “Cephede kahraman ordumuzun azmi ve inancı, Anadolu topraklarında aziz milletimizin kararlılığı ve vatan aşkıyla kaleme alınan İstiklal Marşımız, kurucu bir metindir.

İstiklal Marşımız, İstiklal Harbi tamamlanmadan, savaş sürerken yazılmış adeta harbe yön vermiş, Türkiye’nin istikametini belirlemiştir.

İstiklal Marşı tam manasıyla “yol haritası” işlevi görmüştür. Değerlerimiz, medeniyet birikimimiz, inancımız, milletimizin tarihteki yürüyüşü İstiklal Marşımızın mısralarında vücut bulmuştur.

İstiklal Marşı 97 yıl önce yazılsa da idealleri, hedefleri bakımından aslında milletimizin tarihi kadar köklü; ufku, kapsayıcılığı, kurucu metin vasfıyla geleceğimizi şekillendirecek kadar yenidir. Tarihinin her döneminde bağımsızlığına ve vatanına yönelen tehditlere birlik ve beraberliğinden ödün vermeden karşı koyan aziz milletimiz, inanıyorum ki Akif’in İstiklal Marşı ile ortaya koyduğu değerlerimize her zaman sahip çıkacak; ortak sesimiz, ortak vicdanımız olan İstiklal Marşımızı ilelebet muhafaza edecektir.

İstiklal Marşı'mızın kabulünün 97.yıl dönümünde, Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor, tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş