DÜNYA

Haberler DÜNYA TRUMP'DAN SURİYE'DEN ÇEKİLME KARARI İLE İLGİLİ YENİ AÇIKLAMA!

TRUMP'DAN SURİYE'DEN ÇEKİLME KARARI İLE İLGİLİ YENİ AÇIKLAMA!

2019-01-07 21:17:57 / Son Güncelleme : 2019-01-07 21:17:57
TRUMP'DAN SURİYE'DEN ÇEKİLME KARARI İLE İLGİLİ YENİ AÇIKLAMA!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş
ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'den çekilme kararı ile ilgili yeni bir açıklamada bulundu. Sosyal paylaşım sitesi olan Twitter'ın kendine ait hesabından yaptığı paylaşımda " Hem DAEŞ ile mücadele edeceğiz hem de uygun bir şekilde Suriye'den çekileceğiz." ifadesini kullandı.

    Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donald Trump Suriye mevzusu ile ilgili açıklamada bulunmuş ve Suriye'den çekilme kararı aldıklarını bildirmişti. Konu ile ilgili olarak kendi Twitter hesabından yeni bir paylaşımda bulunan Trump şu sözleri kullandı: " Suriye'de çekilme planı ile ilgili yaptığım açıklamada herhangi bir değişiklik yok. Hem DAEŞ ile mücadele edeceğiz hem de Suriye'den uygun bir şekilde çekileceğiz." 

ABD HEYETİ ANKARA'YA GELDİ!

   Trump'ın danışmanı olan Jhon Bolton ve ABD heyeti Ankara'ya geldi. Heyette Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Başkanı Jhon Bolton, ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford, Küresel Koalisyon Özel Temsilcisi James Jeffrey bulunuyordu. Yapılacak görüşmelerde Suriye, Münbiç mevzularının yanısıra patriot ve FETÖ konularının ele alınması bekleniyor. Görüşmeler sonrası heyetin yarın Türkiye'den ayrılması bekleniyor. 

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5