DÜNYA

Haberler DÜNYA VİZESİZ SEYAHATE YEŞİL IŞIK!

VİZESİZ SEYAHATE YEŞİL IŞIK!

2018-12-15 11:00:33 / Son Güncelleme : 2018-12-15 11:00:33
VİZESİZ SEYAHATE YEŞİL IŞIK!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'ın yaptığı açıklamaya göre Rusya'nın, pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vizesiz seyahat etmelerine olumlu baktıklarını ifade etti.

    Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran bugün Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği'nde bir konuşma yaptı. Rusya ve Türkiye'nin işbirliği içerisinde olduğunu ve ne kadar zorluklar yaşansada ilerlemenin başarıldığını ve iki ülkenin göstermiş olduğu iradeden dolayı bugün ki noktaya gelindiğini ifade etti. 

    Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında bir görüşme gerçekleşti. Yapılan görüşmede gündeme getirilen en önemli konu vize serbestisiydi. Bu görüşme üzerine Kıran " Rus yetkililer önce bize vize kolaylığı ile geldiler. Bundan tatmin olmayacağımızı söyledik. Sonra vize serbestesi konusunda bize somut ve çözüm odaklı bir teklifle geldiler. Umuma mahsus pasaportlara da vizeswiz seyahat sağlanması için artık bize sunacakalrı yeni bir takvim ve aşama kalmadı. Pozitif bir yaklaşım sergiliyorlar." şeklinde ifadeler kullandı.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5