DÜNYA

Haberler DÜNYA FİLİSTİN HÜKÜMETİ ERDOĞAN'A ÖVGÜLER YAĞDIRDI!

FİLİSTİN HÜKÜMETİ ERDOĞAN'A ÖVGÜLER YAĞDIRDI!

2018-12-06 13:07:50 / Son Güncelleme : 2018-12-06 13:07:50
FİLİSTİN HÜKÜMETİ ERDOĞAN'A ÖVGÜLER YAĞDIRDI!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Filistin halkına destek veren tutumu karşısında Filistin Hükümeti'nin karşılığı da övgüler şeklinde oldu.

     Filistin Hükümeti Ramallah'ta gerçekleştirdiği haftalık toplantısının ardından yazılı açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın İslam Birliği Teşkilatı, Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi'nin 34. toplantısında yapmış olduğu konuşmadan bahseden yazılı açıklamada Erdoğan'ı öven sözler yer aldı. 

     Bu yönde yapılan açıklamada " Erdoğan'ın toplantıda yaptığı konuşmayı, Flistin davasına verdiği siyasi ve ekonomik desteği, Filistin davasını tasfiye çabalarını engelleme ve Filistin'e destek vermeleri için ülkeleri teşvik etmesini takdirle karşılıyoruz." ifadeleri yer aldı. 

     Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 28 Kasımda gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşma ise şu şekildeydi:"Kudüs'ü muhafaza ve müdafaa etmek için canlarını ortaya koyan Filistin'in genç evlatlarına, kızlarına, kadınlarına, vatan hasretiyle 70 yıldır gözyaşı döken Filistinli mültecilere buradan selamlarımı gönderiyorum. Vatandaşlarımızın Kudüs'ü ziyaret etmelerini teşvik ederek, işgalcilerin Kudüs'ün kandillerini söndürmesine önce biz engel olacağız." Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı bu konuşma Filistin Hükümeti tarafından takdir ve destek gördü. 

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş